Porač Oktober fest

 

Dňa 5. októbra 2013 sme v stredisku PoračPark usporiadali prvý ročník Porač oktober festu BUCHVALD. Počet návštevníkov prekročil aj tie najväčšie očakávania, preto už teraz rozmýšľame ako zorganizujeme druhý ročník, s tým, že určite posilníme počet stánkov a výčapov nášho pivka BUCHVALD.
Program sa začal najprv hlavne pre tých najmenších, ktorí sa mohli vyblázniť na trampolíne, či nafukovacej šmýkaľke. Dostali k tomu aj cukrovú vatu a popcorn.
Dospelí počas celého dňa mohli na vlastné oči vidieť ako sa vyrábajú pravé maďarské čabajky. Pravé doslova, pretože ich u nás robili majstri Maďarska vo výrobe týchto klobás. Druhou ich špecialitou boli tzv. cigánky, kde sa ku klobásovine pridá zomletá bravčová pečeň. Následne sme tieto špecialitky piekli a priamo z rúry čerstvo upečené podávali.
Okolo štvrtej hodiny začal hlavný program, slova sa ujal moderátor večera Štefan Skrúcaný, kde najprv moderoval súťaže a to nosenie plného suda piva (súťažili dvojice) a potom súťaž o čo najrýchlejšie vypitie piva. Víťaz súťaže vo finále naše pivko vypil za 5 sekúnd a 5 stotín. Do budúcna pripravujeme ďalšie súťaže o prekonanie tohto rekordu.
Po súťažiach sa o náladu striedali rocková kapela KÓMA a miestna folklórna skupina ČEREŠNIČKY, a musíme skonštatovať a radi, že atmosféru urobili vynikajúcu.
O šiestej podvečer prišiel na rad hlavný bod programu a to krst nášho pivka BUCHVALD. Krst moderoval samozrejme Štefan Skrúcaný, krstný otec bol ten najpovolanejší a to Bohuslav Hlavsa, ktorý je hlavný sládek pivovaru Kout na Šumavě, kde varia fantastické koutské pivo. Bohuslav Hlavsa prišiel k nám do PoračParku spoločne s majiteľom Koutského pivovaru, ktorým je Ján Skála, za čo im patrí obrovská vďaka. Sládek tohto pivovaru nebol ako krstný otec nášho piva náhodou, práve v Koute na Šumavě sa učil pod jeho vedením tomuto remeslu náš sládek, zo stáži vzniklo priateľstvo a sme radi, že náš minipivovar je partnerský pivovar práve tohto skvelého pivovaru v Koute na Šumavě.
Samotný krst previedol otec Milan Gábor a za baníkov sa prihovoril Fero Pramuka.
Priebeh krstu a to úvod (predstavenie) si môžete pozrieť tu:
http://www.youtube.com/watch?v=et-oxkC5giw
A samotný celý krst zasa tu:
http://www.youtube.com/watch?v=h6YrOYmlFX4

Po krste pokračovala perfektná zábava, boli odovzdané ceny víťazom súťaží a okolo desiatej bolo vyhlásenie tomboly.
Video z priebehu celého festu si môžete pozrieť tu:
https://www.youtube.com/watch?v=zIUGGbZFACU

Pripájame pár fotiek, ktoré si môžete pozrieť taktiež v galérii a už teraz sa tešíme na ďalší ročník nášho Október festu.
sládkovia si počas celého dňa vychutnávali atmosféru festu samozrejme s pivkom

 

 

 

otec Milan s Štefan Skrúcanýnávštevníci počas krstenia pivana krst pripravené pivká BUCHVALD a Koutská dvanástkapriatelia a majstri čabajských klobás v akcii
priatelia a majstri čabajských klobás v akcii
víťazi suťaží po vyhlásení výsledkov