Porač Oktober fest 2014 – II.ročník

 

Dňa 20. septembra 2014 sme v stredisku PoračPark usporiadali druhý ročník Porač oktober festu BUCHVALD.
Po prvom ročníku, kde počet účastníkov prekročil aj tie najväčšie očakávania, sme sa tentokrát na nápor dôstojne pripravili. Pribudol ďalší vonkajší výčap a 2 výčapy sme mali len na pivo, ktoré sa dávalo za žetóny, ktoré si ľudia zakúpili pri vstupnom stánku.
Program sa začal najprv hlavne pre tých najmenších, ktorí sa mohli vyblázniť na nafukovacej šmýkaľke. Dostali k tomu aj cukrovú vatu a popcorn grátis. Taktiež boli pre deti pripravené koníky. Doobedu nás trocha prekvapilo počasie, keď začalo pršať, ale našťastie vyšlo slniečko a bolo krásne teplo.
Dospelí počas celého dňa mohli na vlastné oči opäť vidieť ako sa vyrábajú pravé maďarské čabajky. Pravé doslova, pretože ich u nás robili majstri Maďarska vo výrobe týchto klobás. Druhou ich špecialitou boli tzv. cigánky, kde sa ku klobásovine pridá zomletá bravčová pečeň. Následne sme tieto špecialitky piekli a priamo z rúry čerstvo upečené podávali. K nim pribudol samozrejme výborný guláš, pirohy či výborná a čoraz viac obľubená poračská špecialita trasenina.

Hlavný program začal o jednej popoludní a to vystúpením folklórneho súboru Poračan. O pol druhej sme pokrstili knihu “baníctvo na Červenom vrchu” od autorov naších kamarátov Fera Pramuku a Jána Ďuršu. Krstným otcom bol naslovovzatý odborník a taktiež náš kamarát Štefan Kovalčík. A ako inak alebo čím iným by sa na októberfeste pokrstila  kniha ak nie naším pivkom BUCHVALD, ktoré na pódium aktérom priniesli dvaja sládkovia a to náš sládek a hlavný sládek nášho partnerského pivovaru  Kout na Šumavě Bohuslav Hlavsa. Po krste si všetci na pódiu pripili a moderátorka festu p. Magda Kráľová využila prítomnosť spomínaných sládkov na pódiu a urobila s nimi rozhovor.

Program potom pokračoval súťažami pre dospelých a to v nosení plného sudu na čas (dvojicami), kde sme zažili aj nepríjemné pády súťažiacich, našťastie  sa nič nestalo. Nasledovala súťaž v rýchlosti pitia  piva, kde o víťazovi muselo rozhodnúť finálne kolo navyše, pretože vo finálovej skupine mali dvaja súťažiaci rovnaký čas. O férový priebeh súťaží sa postaral náš prísny rozhodca Ondrej Biroš. Následné vyhlásenie víťazov bolo spojené aj s tombolou.

O šiestej hodine začalo vystúpenie hudobnej skupiny HEĽENINE OČI. V tom čase už stredisko Poračpark bolo zaplnené na prasknunutie a začalo sa tancovať. Kapela rozprúdila ľudí a ich najznámejšíie hity spievali snáď všetci, proste atmosféra bola výborná a spev sa niesol celou dolinou.

Po Heľeniných očiach na pódium prišla kapela BIG APPLE, ktorá pre nemoc speváka nahradila kapelú KÓMA, a to veľmi dôstojne, pretože zábava v tom najväčšom prúde pokračovala až do polnočných hodín. Počas vystúpenia kapely na vonkajšom pódiu vo vnútorných priestoroch baru sa o perfektnú zábavu postarala kapela Čerešničky pod vedením Emila Blaška.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Porač Október festu a na všetkých Vás, ktorí ste prišli a pevne veríme že prídete aj o rok. Srdečne Vás aj s naším celým personálom pozývame.

Na záver pripájame pár fotografií:

priatelia a majstri čabajských klobás:
20140920_095204IMG_0498

IMG_0500IMG_0499

krst knihy Baníctvo naČervenom vrchu:
IMG_0507IMG_0512

IMG_0517IMG_0524
IMG_0525IMG_0526

Sládkovia a rozhovor s moderátorkou
IMG_0538IMG_0530

Súbor Poračan:
IMG_0542IMG_0527IMG_0554

súťažiaci v nosení suda a pití piva:
20140920_164622IMG_0603

IMG_056520140920_152257-otočenáII

IMG_0563

Návšteva s Koutu na Šumavě a perfektná zábava s kapelou Heľenine oči:
IMG_0614IMG_0654

IMG_0628IMG_0629

O hlavného sládka z pivovaru Kout na Šumavě Bohuslava Hlavsu bol záujem:
IMG_0661IMG_0622